Чи застосовують штучний інтелект вже зараз?
Розробки, які використовують «ботів» у своїй роботі, вже зараховують до штучного інтелекту.
У телефонах є така функція, як розпізнавання обличчя, наводить приклад Олексій Резніченко
«Там використовуються алгоритми, які навчаються і які можуть вести базу кількох людських обличь. Звісно, людське обличчя може змінюватися, але програма навчається і здатна розпізнати його за будь-якого освітлення, або в залежності від змін – з бородою чи вусами», – пояснює
Є такі застосунки і програми, як чат-боти, які працюють із людиною. Вони використовуються в багатьох компаніях в Україні на перших етапах звернення клієнта.
Штучний інтелект – загроза для людства?
Минулого року робот Софія в інтерв’ю заявила, що знищить людство, хоча потім розробники зізнались, що це був жарт.
«Робот Софія і ці жарти, які поширюються в світі, про захоплення світу, мені здається, що це просто модно, так можна піарити роботів і веселитися», – зазначає експерт програми «Деталі».
Хоча багато відомих та поважних вчених і винахідників вважають, що штучний інтелект є загрозою для людей.
«Основною властивістю будь-якого інтелекту є властивість навчатися. І чому він навчиться в середовищі людей, бо він тут буде розвиватися, так він і буде себе поводити. Або люди можуть спеціально його навчити конкретним діям. Можливо, це можна порівняти із дитиною», – наголошує Олексій Резніченко.
Тобто можуть бути «погані» та «добрі» роботи, як і люди. Зупинити процес створення штучного інтелекту неможливо, переконаний керівник мережі Центрів робототехніки «Ботеон».
«Це еволюція і я не розумію, як це можна зупинити. Можливо, це еволюція людства, Сонячної системи чи Всесвіту. Ми не можемо це зупинити, рано чи пізно, можливо, ми підемо, а еволюція піде далі», – вважає він
Щось хороше від нього отримаємо?
Марк Цукерберг, програміст і засновник мережі Фейсбук, переконаний, що штучний інтелект навпаки допоможе людству впоратися із багатьма проблемами: люди зможуть отримувати більш якісне лікування, діагностування захворювань, знизити кількість ДТП (що є наразі найбільшою причиною смертності людей) і так далі.
«Якщо не говорити про апокаліпсис, то у людства з’являються величезні можливості. Ми зможемо практично безпомилково аналізувати великі дані, які зібрані людством з медичної статистики, генетичного захворювання і так далі. Є можливість прогнозувати перебіг подій, завдяки аналізу великого масиву даних», – зазначає Олексій Резніченко.
Технології вже сьогодні допомагають виправляти ситуацію із забрудненням навколишнього середовища, а далі можуть взагалі врятувати людей від цієї проблеми, вважає експерт.
«Тож маємо пройти цю еволюцію і не померти при цьому», – додає Резніченко.
А якщо штучний інтелект захопить інтернет і всі комунікації?
«Можливості безмежні, швидкість неймовірна, можливість об’єднатися та синхронізуватися зі ще мільйоном таких роботів, або виготовити ще мільйон таких програм – безмежні, тож тут багато в чому все вже залежить від людей», – зазначає керівник мережі Центрів робототехніки «Ботеон».
Існує загроза хакерського втручання в роботу «розумних» роботів – цього ніхто не виключає.
«Якраз людина, яка керує штучним інтелектом на перших засадах і роботами – це найбільша небезпека для інших людей», – каже Резніченко.
Всі розробки і винаходи, які робить людина, можна використати або на добро, або на зло.
«Мабуть найстрашніше, що є на Землі – це людина, яка виходячи з особистих мотивів може зашкодити великому колу своїх побратимів. Так було з атомною бомбою – її не змогли ж заборонити. І ми всі начебто знаємо, що це погано, але вона є», – зазначає Олексій Резніченко.
Комментариев нет:
Отправить комментарий